Безперебійне гаряче водопостачання — одна з умов комфортного існування і дотримання основних гігієнічних норм в XXI столітті. Для багатьох житлових і робочих приміщень, які не підключені до централізованого ГВП — приватних домоволодінь, офісів, підприємств, квартир, зручним і економічним способом вирішення проблеми нагріву води стане монтаж системи опалення з бойлером непрямого нагріву.
Що таке бойлер непрямого нагріву?
Робота обладнання базується на споживанні тепла, яке виробляється котлом (газо-, електро- або твердопаливним) для опалення приміщення. Експлуатація водонагрівача такого типу дуже зручна в зимову пору року, оскільки дозволяє забезпечити гаряче водопостачання без додаткових витрат газу і електроенергії.
В силу своєї високої продуктивності, він може подавати гарячу воду на кілька точок забору одночасно, підтримуючи постійний температурний режим.
Конструкція бойлера непрямого нагріву
Зовні — це металевий резервуар, виготовлений у вигляді циліндра, усередині якого розташовується теплообмінник.
Для виготовлення теплообмінника використовують низьковуглецеву сталь, а для запобігання корозії внутрішню поверхню покривають захисним шаром. Для теплоізоляції на бак монтуються шари утеплювача — з пінополіуретану або поліефіру
Всередині бака знаходяться:
- Теплообмінник — основний елемент, який представляє собою вигнуту спіраллю трубку (змійовик), по якій рухається теплоносій (вода/антифриз);
- Масивний магнієвий анод — встановлюється для захисту внутрішніх елементів від гальванічної корозії;
- Температурний датчик (термостат) — регулює роботу насосів, зупиняючи/запускаючи процес нагрівання в залежності від заданого рівня нагріву;
- Предохранительный клапан — нужен, чтобы не допускать опасного повышения давления.
Додаткові елементи бойлера:
- Автоматичний повітревідвід, який запобігає "заповітренні" насосів при виконанні запуску;
- Вбудований електронагрівач (ТЕН);
Бойлер непрямого нагріву: принцип роботи
Циркулюючи в системі "Котел-теплообмінник-трубопровід-котел" теплоносій віддає частину енергії холодній воді, що знаходиться в резервуарі, поступово нагріваючи її до потрібної температури. Процес ідентичний тому, що відбувається в присторії опалення: тільки тут теплообмінник виступає в якості радіатора, а замість повітря нагрівається вода.
Швидкість і ступінь розігріву залежать від потужності котла і площі поверхні теплообмінника.
Щоб не витрачати час на очікування того, як гаряча вода дійде від нагрівача до крана, використовують систему рециркуляції, за допомогою спеціального насоса створюючи безперервну циркуляцію води по замкнутому контуру.
Види бойлерів непрямого нагріву
Моделі можуть відрізнятися за габаритами і формою, характером встановлення і особливостями конструкції, додатковими опціями.
- Вертикальний варіант — найбільш часто застосовується для побутової експлуатації завдяки середнім показникам розмір/продуктивність/обсяг займаного простору.
- Горизонтального типу — призначений для підігріву великих обсягів води. Завдяки такій конструкції не потрібно встановлювати додаткові насоси для підтримки необхідного рівня рідини.
- Настінний — компактний агрегат порівняно невеликої ємності, який економить робочий простір техприміщення.
- Підлоговий варіант — буває різних, в тому числі і чималих розмірів, що дає можливість використовувати його в проислових будівлях, готелях, спортивних комплексах та інших установах; для встановлення потрібне окреме приміщення.
Основні "плюси" і "мінуси"
Позитивні сторони обладнання, заснованого на принципі непрямого нагріву:
- сумісний з котлом будь-якого типу;
- не створює перевантажень в електромережі, що особливо важливо взимку;
- відрізняється високою ефективністю;
- значно менше, ніж моделі прямого нагріву, схильний до утворення накипу;
- при використанні функції рециркуляції з відкриваючого крану зразу ж тече гаряча вода;
- може працювати на альтернативних джерелах енергії: газі, електриці та інших.
Негативні:
- у бойлера непрямого нагріву ціна набагато вище, ніж у апаратів, що працюють на електроенергії або газі;
- найбільш ефективний тільки під час опалювального сезону; в літній же час необхідно або включати опалювальний котел, або переходити на прямий тип нагріву;
- для габаритних моделей, розрахованих на нагрів великих обсягів води, потрібне окреме приміщення;
- порівняно повільно нагріває: для первинного підігріву ста літрів буде потрібно годину-півтори (новітні дорогі моделі скорочують час ~ до 30 хвилин).
Який вибрати краще і чому?
Щоб придбання було економічно виправданим, перед тим, як вибрати накопичувальний бойлер непрямого нагріву, визначіться з:
- Оптимальним обсягом: вважається, що одна людина споживає близько 70 літрів гарячої води щодня, а значить, для сім'ї з 3 осіб достатньо придбати обладнання на 200 літрів;
- Часом, який Ви згідні витрачати на нагрів: значні об'єми, відповідно, нагріваються довше;
- Прийнятними габаритами: для конструкції на 1000 літрів і більше буде потрібно окреме приміщення.
Також важливо врахувати:
- Потужність котла: щоб не зменшити ефективність системи опалення будинку, обладнання повинено споживати не більше 40-50% виробленого опалювальним котлом тепла;
- Матеріали, використані при виготовленні: найбільш довговічні баки, виготовлені з нержавіючої сталі; латунні теплообмінники швидше нагрівають рідину і легше очищаються від накипу; теплоізоляція із застосуванням мінеральної вати набагато ефективніше використання поролону;
- Наявність елементів захисту і можливість підключення додаткових опцій;
- Марку апарату і країну-виробника, а також можливість гарантійного обслуговування. Продукція на сайті виключно власного українського виробництва — компанії "Теплобак".
Як відбувається підключення?
Варіанти:
- Гідравлічний або схема підключення за допомогою двох насосів;
- По електричній схемі, коли режим перемикається за участю реле.
Двухнасосний варіант — найбільш поширений і вважається найефективнішим. Циркуляційні насоси, які підключені паралельно до лінії бака-акамулятора ГВП і контуру опалення, управляють потоками теплоносія, перемикаючи режими роботи за сигналом температурного датчика. Щоб попередити ще одне надходження рідини, після кожного з насосів встановлюють зворотний клапан.
Працює це так: коли температура рідини в резервуарі опускається нижче встановленого числа, термостат подає сигнал і весь потік теплоносія перенаправляється на її підігрів. Після досягнення результату — нове перемикання і пріоритетною стає система опалення.
Подібним чином здійснюється розподіл теплоносія і за допомогою триходового клапана.
В електричній схемі перемикання насосів відбувається за допомогою реле, що замикає/розмикає ланцюг.
Якщо існує додатковий (третій) вхід, до нього приєднують систему рециркуляції. Для цього задіюється сушарка для рушників, але якщо її немає, здійснюють "тупу" рециркуляцію
Що важливо врахувати при підключенні?
- Район встановлення. Для максимальної ефективності пристрій розташовують якомога ближче до опалювального котла.
- Напрямок надходження холодної води/теплоносія. Відповідно до законів теплотехніки, вона повинна подаватися в нижню точку резервуару, а виходити вже підігрітою з верхньої. Рух теплоносія по теплообміннику в бойлері здійснюється в зворотному напрямку — зверху вниз. Так досягається найбільший показник ККД: теплоносій віддає максимум тепла верхніх шарів води і ефективно охолоджується в нижній частині бака, перед надходженням назад в котел.
- Горизонтальне розташування осі двигуна насоса. Інакше відбувається передчасний знос внутрішніх деталей і вихід насоса з ладу.
Де купити бойлер непрямого нагріву в Україні?
На сучасному ринку опалювальної техніки представлений широкий асортимент товарів даного типу, серед яких кожен покупець підбере модель, найбільш підходящу за вартістю і параметрам. Крім доступної ціни, важливими умовами при виборі продавця є:
- Забезпечення доставки;
- Грамотний монтаж;
- Технічна підтримка в процесі експлуатації.
Цим вимогам відповідають товари і сервіс компанії “ Теплобак ”. У нас ви зможете купити бойлер непрямого нагріву на 200/300/500 літрів. Ціна буде залежати від обсягу, що використовуються при виготовленні матеріалів, наявності додаткових опцій. Вся продукція і комплектуючі мають відповідні сертифікати якості.
Ми також готові взяти на себе:
- Розробку проекту, з урахуванням всіх технічних вимог і побажань покупця;
- Встановлення;
- Сервісну підтримку.
Звертайтеся до нас і менеджери компанії дадуть докладну консультацію про можливості/переваги пропонованих товарів, розрахують вартість і запропонують найбільш оптимальний варіант покупки кожному клієнту.